Dünyanın En Zenginlerinin 5 Ortak Özelliği

Ara 27, 2016
110 okunma
1 Yorum

İşin aslına bakarsak çok zengin olmanın yolu sadece çok çalışmak değildir. İllaki atadan, dededen birşeylerin kalması gerekiyor ki sizde üzerine ekleyerek devam edebilesiniz. Ama üzerine ekleyebilmek tabi ki de çok önemli bir konu, peki bu üzerine ekleyebilen zengin adamların hergün bıkmadan usanmadan yaptıkları gündelik işleri nedir?

1- İŞİNİZİ TUTKUYLA YAPMAK

Varlıklı kişiler genelde büyük firma sahipleri oluyor. Farklı etnik kökenden veya sektörlerde olsalar da hepsinin en temel özelliği yaptıkları şeyi en iyi şekilde yapmak. Böyle kişiler sadece iyi olsun diye bir ürün yaratmak yerine ortaya koyduklarının en iyisi olması için çalışırlar.

2- SERVETİ SADECE MADDİ OLARAK DÜŞÜNMEMEK

Normal insanlara zengin olmanın yolu nereden geçiyor diye sorsak “çok para kazanmak” derler. Şu anki zenginler de muhtemelen hayatlarının bir döneminde bunun için çalışmışlardır. Fakat en varlıklı kişiler dünyaya ve topluma yararlı bir şeyler üretmeye odaklanır. Öldükten sonra bile insanlar tarafından hatırlanmak isterler.

3- SABIRLA ODAKLANMAK

Normal insanlar hayatlarının her döneminde bir amaç belirler. Çoğu zaman da bu amacına ulaşamadan vazgeçer veya hakkını vermez. Bahsettiğimiz varlıklı kişilerin hayatlarında bir amacı vardır ve tüm hayatları boyunca bunu başarmaya çalışırlar.

4- DOĞACAK RİSKLERDEN KORKMAMAK

Başarılı insanların hayatlarını okurken veya başkasında duyarken genelde şunu duyarız: “Elindeki tüm parayla şunu yaptı sonra da işte bu kadar zengin oldu.”. Yani hayat onlar için pokerdir. “All in” demedikçe çok fazla kazanamazsın.

5- BAŞARISIZLIKLARIN ANALİZİNİ YAPMAK

Çoğu insan başarısızlıkları veya hataları görmek istemez veya görmekten korkar. Başarılı girişimciler de en çok yaptıkları hatalar üzerinde durarak başarıya ulaşıyor. Hatta bunların çoğu başarısızlıkları en iyi öğretmen olarak tanımlıyor.

 

Kimse oturduğumuz yerden neden para kazanamıyoruz, zengin olamıyoruz, bu adamlar nasıl bu kadar zengin oldu sorularımızın cevabını vermez. Ekmeden, hasat sahibi olmayı bekliyorsanız, azrail kapınızı çalana kadar vaktiniz var oturup bol bol düşünebilirsiniz…

Bu yazı okuyan değerli ziyaretçim eğer seninde, kendine prensip ederek, başarı elde ettiğin bir kuralın varsa aşağıdaki yorum alanından bizlerle paylaşarak fikir sahibi edebilirsin..

İlginizi Çekebilir

Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural
Tasarım
0 Paylaşım64 okunma
Tasarım
0 Paylaşım64 okunma

Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural

gkhnkrgl - May 15, 2017

Bu başlığı merak edip içeri girdiysen anlaşılan sende tasarım yolunda ilerleyen arkadaşlarımızdan birtanesisin. O zaman Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi…

Memduh Şevket Esendal – Otlakçı
Pasaj
0 Paylaşım95 okunma
Pasaj
0 Paylaşım95 okunma

Memduh Şevket Esendal – Otlakçı

gkhnkrgl - Şub 12, 2017

Memduh Şevket Esendal bir başka kitabında şöyle sitem eder: "Ben yorgunum, yorgun. Anladın mı?" Ve peşine ekler: "Gönlüm bomboş." Bazı…

Tarihin ilk Suikast Timi Haşhaşiler
Bilgicik
0 Paylaşım22 okunma
Bilgicik
0 Paylaşım22 okunma

Tarihin ilk Suikast Timi Haşhaşiler

gkhnkrgl - Oca 16, 2017

Haşhaşiler Kimdir ? Neden Suikast Timi Deniyor? Kurucuları Kimdir? İsimlerinin Anlamı Nedir?  tüm bu soruların cevaplarını merak edenleri biliyorum. Bugüne…

Yoruum

Bu Yazıya Yorum Yap

Your email address will not be published.