Twitterda Hesap Nasıl Onaylanır

Oca 12, 2017
15 okunma

Twitter “onaylanmış hesap” sahibi olmak isteyen kullanıcılar için onay başvuru formunu tüm kullanıcılara açtı. Şimdiye kadar özel birimler üzerinden ilerlettiği, markalara, medyaya ve diğer ünlü kişilere sağlanan mavi onay rozeti  Twitter’da kamuoyunun ilgisini çekebilecek bir hesabın orijinal olduğunu insanların bilmesini sağlıyor. Bu sayede hesabın gerçek ve temsilcisi tarafından yönetildiğinden emin olabiliyorsunuz.

Hangi hesaplar onaylanır?

Kamuoyunun ilgisini çekebileceği belirlenen tüm hesaplar onaylanabilir. Genellikle bu hesaplar müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında tanınan kullanıcılar tarafından kullanılan hesaplar onaylanır.

Hesabınızın onaylanması gerektiğini düşünüyorsanız öncelikle https://support.twitter.com/articles/20174929 adresinden Twitter’ın resmi olarak açıkladığı onay başvuru kriterlerini tamamlanması gerekiyor.

Twitter Onay Başvuru Formunu doldurmak için hesabınız aşağıdakilere özelliklere sahip olması gerekiyor.

  • Onaylanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış bir e-posta adresi
  • Kişisel bilgiler
  • Bir profil fotoğrafı
  • Bir başlık fotoğrafı
  • Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
  • Bir web sitesi
  • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Bu özellikler sağlandıktan sonra başvuru esnasında öncelikle başvurunun bireysel mi yoksa bir marka adına mı olduğunun seçilmesi gerekiyor. Bu özelliklere ek olarak aşağıda ki form görüntüsünde yer aldığı gibi hesabın kim olduğunu anlatan referans bağlantılar (linkler) ve hesabın neden onaylanması gerektiğine dair açıklayıcı bilgi isteniyor.

twitterOnayBasvuruFormu2016

Formda istenen bilgilerin ingilizce kullanılarak doldurulması, sağlanan e-posta bilgisinin resmi web sitesi üzerinden ilişkilendirilmiş olması ve isteğinizi desteklemek üzere bağlantılar sağlarken, hesap sahibinin haber konusu olma değerini veya alanındaki önemini ifade etmeye yardımcı olacak siteler seçmeniz onay işlemlerini hızlandıracaktır.

Formu doldurduktan sonra başvuru yapılan hesapla ilgili doğrulama amacıyla başvuru bilgilerine ek olarak kimlik&pasaport fotokopisi, şirketle ilgili resmi kayıt belgeleri gibi ek dökümanlar talep edilebilebilir.

Başvuru sonucu Twitter tarafından e-posta ile iletilir. İsteğiniz reddedilirse, Twitter’dan e-posta aldıktan 30 gün sonra aynı hesap için yeni bir istek gönderebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural
Tasarım
0 Paylaşım64 okunma
Tasarım
0 Paylaşım64 okunma

Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural

gkhnkrgl - May 15, 2017

Bu başlığı merak edip içeri girdiysen anlaşılan sende tasarım yolunda ilerleyen arkadaşlarımızdan birtanesisin. O zaman Matbaaya Tasarım Gönderirken Dikkat Edilmesi…

Memduh Şevket Esendal – Otlakçı
Pasaj
0 Paylaşım95 okunma
Pasaj
0 Paylaşım95 okunma

Memduh Şevket Esendal – Otlakçı

gkhnkrgl - Şub 12, 2017

Memduh Şevket Esendal bir başka kitabında şöyle sitem eder: "Ben yorgunum, yorgun. Anladın mı?" Ve peşine ekler: "Gönlüm bomboş." Bazı…

Tarihin ilk Suikast Timi Haşhaşiler
Bilgicik
0 Paylaşım22 okunma
Bilgicik
0 Paylaşım22 okunma

Tarihin ilk Suikast Timi Haşhaşiler

gkhnkrgl - Oca 16, 2017

Haşhaşiler Kimdir ? Neden Suikast Timi Deniyor? Kurucuları Kimdir? İsimlerinin Anlamı Nedir?  tüm bu soruların cevaplarını merak edenleri biliyorum. Bugüne…

Bu Yazıya Yorum Yap

Your email address will not be published.